Kopřiva jako dar a zároveň plevel

Pokud si představíte kopřivu, pocítíte její žahavé pálení. Dříve se používala k léčení revmatismu, v dnešní době ji převážně používáme pro naši krásu a čistění krve. Kopřiva je bohatá na vitamíny a minerály. Má vysoký obsah vitaminu C a ten pomáhá zajistit, aby tělo železo, které se v kopřivě nachází, řádně absorbovalo. Kopřiva nám pomáhá s močovými kameny či ledvinami nebo skvěle čistí od kyseliny močové. Kopřiva je doporučována na dětský a nervový ekzém.

Rovněž se užívá na čištění krve a organismu od škodlivých látek. Je to naše nejlepší léčivá rostlina na pročištění krve a krvetvorbu. Mária Treben, slavná rakouská bylinkářka její slávu pustila do světa. Od té doby není kopřiva jen plevel, ale léčivka. Rostlina obsahuje: histamin, kyselinu mravenčí, acetylcholin, serotonin, četné minerály včetně oxidu křemičitého, vitamíny A,B,C a taniny. Právě blahodárný oxid křemičitý, nám dělá tak nádherné silné a pevné vlasy. Také nehty a moc pěknou a pružnou kůži. Jarní kopřivy je nejlépe sesbírat a dát do sklenice s pálenkou i s kořeny. Uděláme z nich výbornou tinkturu, kapky na pročištění a detoxikaci. Užíváme 2x denně 25 kapek.

 

Čaj z kopřivy

Horkou vodou spaříme lžičku kopřiv, do 250 ml hrnku zalijeme a louhujeme 4 minuty. Pijeme 2 x denně tři týdny. Poté uděláme týdenní pauzu a můžeme znovu opakovat.

Kopřiva je výborná také na vlasy

Po každý druh vlasů je vynikající tinktura z oddenku kopřivy, který vykopeme na jaře nebo na podzim. Vlasy zesílí a zpevní, nebudou se třepit. 4 vrchovaté hrsti čerstvé nebo sušené kopřivy dáme do 3 l studené vody pomalu zahřejeme k varu. Necháme ještě 5 minut vyluhovat. Oplachujeme hlavu po každém umytí.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *